| GabitaBm a întrebat:

Cam in cat timp e gata o masina care a avut un accident minor(far spart spate, rupt bare laterale plastic) in trafic, prin constatare amiabila?

7 răspunsuri:
| ionut236 a răspuns:

Depinde de firma de la care ei asiguarea (teoretic in service daca nu e aglomerat im maxim 2-3 zile, adica 1 zi demontat + indreptat daca e cazul si dat fuler a doua zi vopseste si a treia monteaza ), asta daca e o asigurare buna daca e euroins dureaza multttttttt, vezi ca daca e la omniasig aduc ei piesele simai dureaza 2-3 zile in plus

| GabitaBm explică (pentru ionut236):

Pfoai tocmai la euroins are respectivu care m a accidentat.in orasul meu exista reprezentanta dar na sa vad si la ce service zic ei sau trebuie sa-mi caut singura? dureaza mult de ce?

| ionut236 a răspuns:

Problema e ca euroins da banii greu sau deloc si de asta serviceurile refuza sa repare masinile cu dosare la ei

| BIS99 a răspuns:

La accidentul în care una a buşit-o pe maică-mea a durat 3 zile (stopurile sparte pe spate şi bara de plastic şi de fier ruptă respectiv îndoită). Menţionez că este vorba despre o Dacia 1310 Break CLI din 2004.

| GabitaBm explică (pentru BIS99):

Hoho ai scapat rapid atunci. sper sa fie si la mine asa, urmeaza sa ma contacteze cand ajung piesele. sper sa nu ma tina mult ca n-am auzit vorbe bune de Euroins.Da daca la Dacie s-a rezolvat zici, inseamna ca si pentru Opel va fi asa.

| BIS99 a răspuns (pentru GabitaBm):

Succes!

| GabitaBm explică:

Nici acum dupa aproape o saptamana nu m-au sunat sa-mi spuna daca au venit piesele.ma intreb ce se intampla daca era mai grav avariata; tot eu is aia lovita si tot eu sa alerg dupa ei.astea is asigurarile