| Matildairinel a întrebat:

Daca mă înscriu pentru a doua oara la o altă școală de șoferi mai trebuie sa plătesc cei 89 de lei pentru permis?

Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O iei de la capat. Platesti scoala.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea inteleg ce vrei sa intrebi...
Daca te inscrii din nou la o scoala de soferi, evident ca olatesti din nou cursurile, asa cum fac toti cursanti, care iau ore de conducere si teorie.
Cred ca pentru permis nu mai trebuie sa platesti nimic, daca mai ai inca chitata platita prima oara, o atasezi la dosarul nou.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da platesti deoarece ei nu te au in baza de date si daca tu ai facut ore la alta scoala de soferi asta nu inseamna automat ca la o alta scoala este gratuit, platesti taxa de 89 lei, dar ce nu ai spus tu, de ce nu continui orele la scoala unde ai platit? Ca ai dat odata cei 89 lei acum de ce te muti la alta scoala ca ei sa ti faca alt dosar, si poate ei te gasesc in baza de date si afla ca tu ai mai fost inscris la o alta scoala si poate ca ei nu te mai primesc, te trimit inapoi sa continui unde ai inceput si unde deja ai plătit.

| Anamaria9916 a răspuns:

Eu am început școala, dar nu am terminat-o, apoi m-am înscris la alta după. aproximativ 4 ani. Eu a trebuit să plătesc, dar, dacă țin bine minte instructorul meu mi-a zis că dacă ar fi trecut mai puțin timp nu ar fi trebuit să plătesc. nu ai putea să întrebi la școala la care te-ai înscris? Ei sigur sunt la zi cu legea. happy