| alexxx a întrebat:

Cand o masina este parcata pe o panta cum e mai sigur cu frana de mana trasa sau bagata in viteza?happy

Răspuns Câştigător
| emoboy a răspuns:

Poi depinde de masina! La masinile vechi la unele nu prea tine frana! Am vazut si pe un prieten a lasat-o cu frana trasa si a sta 1minut dupa ce am plecat la vreo 20m a plecat la vale! E mai sigur in viteza ca atunci tine motorul! Am auzit si ca nu prea e bine sa ti mult frana ca la astea vechi ramane frana blocata!

13 răspunsuri:
| cossmy a răspuns:

Frana de mana SI bagata in viteza

| philips a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa tragi frana de mana si sa o bagi si in viteza... daca masina e la urcare o bagi in 1, daca e la coborare bag-o in R

| Cristea a răspuns:

Frana de mana.

| Daniel123 a răspuns:

Frana de mana, dar ca sa fi sigur bag-o si in viteza

| mihaibr11 a răspuns:

O lasi in treapta, ca frana de mana e cu cantec happy

| Byuska a răspuns:

Frana de mana

| Corsarul a răspuns:

Frana de mana si bagata in viteza.

| Blake1 a răspuns:

Frana de mana trasa!

| dnbm3 a răspuns:

E mai sigur cu frana de mana trasa.

| Sofer a răspuns:

Frana de mana trasa si masina in viteza a 1 a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In frana de mana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e dacie e posibil sa tragi frana de mana asa ca bag-o in viteza degeaba. daca e alta marca alegi, cel mai sigur e cu amandoua

| DaNuT3191 a răspuns:

Cu ambele!