| iDavidS a întrebat:

Caracterizati intr-un cuvant vw passat b4

Răspuns Câştigător
| Black38 a răspuns:

Cunosc bine această mașină deoarece am avut-o timp de 6 ani.A fost modelul 1.9. Tdi de 90 cp.Din punct de vedere al motorului acesta are o mare problemă după un anumit număr de kilometri și anume că arborele va face joc pentru că toate curelele sunt atașate doar de el și mașina nu va mai porni sau va începe să pornească tot mai greu.Dar asta se întâmplă la peste 350 de mii, la mine la 346 de mii s-a întâmplat și cred că am fost cel mai ghinionist.La partea mecanică e bună pentru anul ei, asigură comfort și stabilitate.Interiorul este specific unei mașini vechi de 22 de ani dar te bucuri de foarte mult spațiu atât în spate cât în portbagaj dar la cap nu e chiar așa mult.Consumul e foarte bun, undeva pe la 6% mixt și nu poți trece de 7 nici în oraș.Și nu e un tractor cum zicea cineva mai sus, într-adevăr motorul e cam zgomotos dar se aude foarte bine și în interio nu e nicio vibrație.Ca dotări modelele full au 4 geamuri electrice, climă și 2 airbag-uri.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

German.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Genul de masina care il gasesti in toate curtile pe la tara.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Pe motorina tractor pe benzina masina.

| iDavidS explică (pentru TrăieşteClipa):

Nu stiti la masini...

| TrăieşteClipa a răspuns:

Atunci de ce la Formula 1 sau campionatele WRC sunt doar masini pe benzina iar tractoarele din agricultura sunt pe motorina?

| iDavidS explică (pentru TrăieşteClipa):

Omule daca tu vrei sa luam la masini noi, scoase de pe banda si sunt pe diesel nu inseamna ca sunt tractoare

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru iDavidS):

Tractoare noi.
Fac zgomot la fel ca tractoarele.
Merg pe motorina la fel ca tractoarele.
Vibreaza toata tigaia la fel ca in tractor.
Si nu mi-ai raspuns de ce la F1 sau campionate WRC nu vezi masini diesel.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Urat!