| emoboy a întrebat:

Care ar fi o masina destul de buna la mana a doua? Si de ce ati cumpara-o?(Intreb de plictisealahee hee )Funda

15 răspunsuri:
| emoboy explică:

Vad ca multi ati dorii benzinare.Eu am o corsa 1. 3cdti si am un consum de 5%pe putin si nu vad cum un benzinar(1.4) ar avea echivalentul.Si multi spun ca sunt masini mici, ieftine si cam atat.
Stiu pe cineva care o dacie cu infectie care merge foarte bine dar nu stiu ce sa zic despre ele ca doar sunt dacii.
Despre mania asta cu golfurile..Sunt masini bune dar daca ar fi si intretinute ar fi si mai bine, majoritatea sunt coapte.Passat-ul B5 e cam uratel, mai bine arata A4 b5winking.Eu consider Jetta(1. 9TDI) o masina destul de buna si arata destul bine.
Dar o masina foarte buna ar trebui sa aiba si 4X4 si aici grand vitara ar parea cel mai bun cilipir.De BMW cred ca sunt cele mai bune masini dar sunt scumpe si ele si piesele deci nu este pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un vw golf sunt masini bune le gasesti cu duiumul si de piese nu am ce sa zic ieftine caliatte etc
mai esti plictisitbig grin

| Irena97 a răspuns:

Se vede ca esti plictisit...

| EddiWeed a răspuns:

Cred ca un nissan skyline r32 sau 33 sau nissan silva sau chiar un 240sx chiar daca este destul de vechi

| rapidistzu a răspuns:

Sall, eu mi.as cumpara un VW golf love struck sau un Bmw 320 happy, Vw e una dintre cele mai bune masini din lume, nu consuma mult, nici nu e chiar asa scumpa, cat despre Bmw nu stiu, dar imi place. Tot vW e cel mai bun love struck

| FPI a răspuns (pentru rapidistzu):

Volkswagen nu a fost, nu este si nici nu va fi cea mai buna masina din clasa ei de pret!

| aLeXsNs a răspuns:

Salut o masina model mai nou ceva sa nu fie forjata. Cum ar fi
Ford focus 2006
vw golf 4 ( este mai ieftin ) 2003
Opel corsa 1.4 2004
wv sharan
pai asculta aici
Ford focus 2006 - este o masina mai noua cu o capacitate mare si un demaraj puternic si un consum de 6-7 %

Vw golf 4 este o masina mai mica si usoara cu o tractiune pe fata multipla are portbagajul destul de spatios pentru o familie mica un motor cu o capacitate de 1400-1600 si masina este din anul 2003-2004 si un consum de 6%

Opel corsa 1.4 2004 - este o masina mica cu un motor mic si un consum foarte mic, este de 4.5 %

Vw sharan este o masina mare - spatioasa cu 8 locuri, este o masina foarte ajutatoare cu un consum chiar nu exagerat si este si din anul 2002 care are un consum de 7-8 %.
Astea-s unele dintr-e masinile bune, si ajutatoare, dar mai sunt de exemplu
Ford Transit cu axa dubla care sa fie carosata ( adica cu 3 usi ) - este o masina foarte bina cu tractiune pe spate care are 4 roti pe spate si ajuta la tragere si nu este model vechi, este din 2003 - 2005 cu un consum de 8-9 % este foarte buna masina deoarece are si 5 locuri pentru persoane!
Astea-s masinile care cred eu ca-s bune. Nu stiu ce parere ai si tu!

| EddiWeed a răspuns (pentru aLeXsNs):

Imi place parerea ta despre sharan, te contrazic putin la consumhappy

| EddiWeed a răspuns (pentru aLeXsNs):

Si are 7 locuri nu 8

| aLeXsNs a răspuns (pentru EddiWeed):

Mda. ma scuzi laughing. si consumul 7. nu cred ca mai putin. depinde si cum este folosita masini.

| EddiWeed a răspuns (pentru aLeXsNs):

Nu stiu la diesel cat este, posibil sa fie de 7.eu am benzinar

| XtremeX a răspuns:

Salut
Eu mi-as lua:
a) Bmw e60 525 - 2005-2006
b) Dacia 1410 (2004)-ultimul model de berline de la dacia

a) masini bune, cu aspect si personalitate, consum nu pot sa zic ca`i mic fiindca nu`i, dar despre masina ca atare jos palaria

b) mias cumparao, fiind`ca imi place modelu, masina ieftina, usor de intretinut, frumoasa cu ceva modificari super, si spatioasa.

| bogdytzu a răspuns:

Vw passat b5 e ok masina mare incapatoare de familie. se adapteaza pentru orice

Răspuns utilizator avertizat
| DarkAngel007 a răspuns:

Spre exemplu eu am procurat Honda
CR-V anul 2005 cu 9800 euro si vreau sa spun ca e super mai ales ca este 4x4