| InstinctPr3ciS a întrebat:

Ce masina v-ati cumpara la varsta de 18 ani, daca a-ti avea 15.000 Euro?
(Nu vreau eu sa imi cumpar, intreb doar de plictiseala. )

12 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Un mitsubishi lancer evo, desi la prima piesa care se strica, masina o sa stea pe tusa laughing

| vlad93fcv a răspuns:

Masina noua bineinteles.O Skoda Rapid 1.2 TSi 105 cp.

| KodrutZ a răspuns:

Un Opel Corsa de maxim 2.000 si de restul mi-as lua scule si as pune la punct hirtogaraia ca sa imi fac firma de curatenie si dezinsectie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Duster

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Desi e tentanta intrebarea, am 21 de ani, si am luat permisul imediat dupa majorat, deci nu stiu ce mi-as fi dorit acum, daca eram cu 3 ani mai mic si aveam un buget atat de generos. Eu am avut o Dacia 1310 TLX ca prima masina (inca o am si o folosesc), si imi pare bine ca am umblat cu ea, desi nu eram foarte incepator, inveti soferie mult mai bine cand ai o ieftineala de masina si te doare in cot de ea. Imediat dupa ce am luat permisul am avut ocazia sa conduc tot felul de masini, de la Ford Orion 1.8D si papucuri trantite prin padure pana la Passat din 2009, cumparat de cineva de o luna, cu 9000e. Desi eram fan Passat, si eram invatat cu condusul, nu aveam frica parcarilor sau a zgarieturilor, nu mi-a prea placut cu masina scumpa, parca imi impune o seriozitate pe care eu inca nu o am. Nici acum, la 3 ani de condus mai mult decat zilnic, tot nu m-as arunca mai sus de un Golf 4 sau Astra H, m-am invatat cu masini low-cost, astea-s pentru cei sub 30 de ani.
Deci, daca as fi in situatia ta, as face cum zic si cei de mai sus: mi-as lua masina pana pe la 3-4000e, si restul i-as investi in viitor, in cazul meu atelierul de tinichigerie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una pe care sa-mi permit s-o intretin. Nu conteaza cat dai pe ea... poti s-o intretii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca am 15000 de Euro imi cumpar o masina de 2000.
Ca sa imi cumpar una de 15000 trebuie sa am in cont de zece ori mai mult.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ee hai sa nu exageram... in masina aia de 2000 euro pe parcursul a 4-5 ani bagi mai mult, mult mai mutl decat intro masina doua de 15.000. Logica ta e ca gresita

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Altii daca au 2000 de Euro isi cumpara masina de 15000.
Eu trebuie sa am 15000 ca sa am o masina de 2000.
Cu restul banilor fac alti bani si nu sunt deloc stresat de rate la leasing sau banci.

.

| Gabriel_Marius_1994 a răspuns:

Sau mi as cumpara un camion (TIR)ca sa imi inmultesc bani

| IronicMAN a răspuns:

Clar un A5 coupe de 2.0 diesel (sa-mi pot permite sa merg cu ea)