| Sldushsh a întrebat:

De ce rulaje trebuie să stea departe necunoscătorii cand cumpără o maşină la mâna a doua?

10 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Rulajul mașinii este cel mai inutil criteriu când cumperi o mașină.

| ReddY25 a răspuns (pentru Frank51):

Pai de ce?

| Sistemulxxl a răspuns (pentru Frank51):

2 milioane de km te coafeaza?

| Frank51 a răspuns (pentru ReddY25):

Starea mașinii este mult mai importantă decât un număr care poate fi modificat în bord. Poate să aibă 500.000 km și să fie în stare perfectă mecanic, cu toate schimbate la timp. Românilor le place să vadă un număr mic, le crește ego-ul când le zic prietenilor că sunt 150.000 reali, dar bat toate brațele, fluieră turbina, sunt rupte toate arcurile și frâna mai ține cât să te oprești în 50m.

| suntserios a răspuns (pentru ReddY25):

Ca poti sa iei o masina de max 100k la care nu s-a schimbat niciodata uleiu. Sau una de 300k la care s-au facut reviziile corecte si la timp.

Ideal ar fi una pana in 150km cu un istoric de service. Ideal. Dasca vorbim de sh.

| Sldushsh explică (pentru Frank51):

Ceva imi spune ca esti printre baietii aia cu 2 milioane de km.

| Frank51 a răspuns (pentru Sldushsh):

Da, nu-mi pasă câți km are o mașină, dacă arată bine și merge bine, e fiabilă. Nu mă face să mă simt bine când văd 150k km "reali" dar mașina stă mai mult în service decât mergi cu ea.

Ceva îmi spune că ești printre băieții ăia care își iau mașină cu km "reali" dar bagi de 50 de lei benzină.

| Sldushsh explică (pentru Frank51):

Am 15 ani dar sper sa nu ajung sa bag benzina de 50 de lei sad

| anonim3248 a răspuns:

La diesel maxim 250.000 km reali și la benzină maxim 200.000 km reali.

| anonim3248 a răspuns:

Mai e varianta nu contează numărul km că iei mașina și o ții 2 ani.