| RaYzen7 a întrebat:

Care e diferența dintre un BMW e65 720d (seria 7) si un e65 720d facelift?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Nu exista &720d. Doar 730d 3.0 diesel sau mai mare. In general, la orice facelift la orice masina se schimba anumite elemente de design atat la exterior cat si la interior, se adauga niste tehnologii noi (in mod normal minore) si se mai schimba si motoarele putin. Practic e 90% aceeasi masina dar are niste diferente la facelift ce o face mai buna.

| RaYzen7 explică (pentru ClaudiuM1997):

730* dupa am observat, dar mersi oricum de raspuns!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orice masina cand auzi de acelasi model in varianta facelift inseamna o varianta imbunatatita, exteriorul modificat (nu mult) putin cu cateva linii si forme, randamentul motorului putin mai bun si mai noua fata de precedentul model

| Sofer a răspuns:

Din ce observ farurile și stopurile spate difera.