| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai ieftina masina hibrid/ecologica?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cea mai ieftina masina hibrid este cred Honda Civic (17000+TVA). Masina ecologica nu stiu ce inseamna, pentru mine termenul asta nu prea are relevanta. O masina nu va putea fi niciodata ecologica cu adevarat, nici daca ar fi propulsata cu pedale, ca o bicicleta. Chiar daca nu scoate gaze de esapament, foloseste materiale care dauneaza mediului, prelucrate prin tehnologii poluante. De altfel se spune ca fabricarea unei masini dauneaza mediului mult mai mult decat gazele de esapament pe care le emana pe perioada ei de functionare.
Later edit: 12000 de euro este probabil costul fara taxe, estimat inainte de lansarea modelului de serie. Masina este disponibila deja la dealerii din Romania, insa pornind de la 17000 de euro.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cea mai ieftina masina hibrid este Honda Civic care va avea un pret de 12000 de euro.

| Suzy a răspuns:

Buna!

cea mai ieftina costa intre 800 lei (pentru masinile vechi) si 4. 000 de lei (in cazul celor cu motor foarte puternic)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:onxvI12YlrwJ:...clnk&gl=ro
asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Masina cu instalatie gpl este ecologica, economica
http://www.ultragaz.ro