| anonim_4396 a întrebat:

V-ati cumpara o masina hibrid? De ce da si de ce nu?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da. In primul rand pentru ca ar fi mai noua decat masina mea, apoi pentru ca mi se pare interesanta ideea si economia de combustibil s-ar resimti in buzunarul meu. Cand se va reusi atingerea unei viteze de 90 km/h in modul exclusiv electric, sunt convins ca aceste masini vor deveni foarte populare.

| covexrobu a răspuns:

MI-as cumpara daca as avea banii suficienti. Sunt masini excelente si degeaba se zice ca nu tine mult bateria pentru ca acestea se reincarca in timp ce tu mergi cu masina si mai ales la franare se incarca bateria respectiva. Consumul este foarte redus mai ales ca abia la 70 de km/h iti intra motorul pe benzina/diesel. Eu zic ca este o investitie buna daca iti permiti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi cumpar ca n-am cu ce laughing, am auzit ca nu sunt nemaipomenite, foloseste mai putin combustibil dar are o multime de alte neajunsuri.Probabil dupa ce se vor perfecta, o sa ne intereseze, deocamdata sunt in faza de pionierat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca o sa tina macar 500km o incarcare cred ca se merita

| VladRO a răspuns:

Binenteles ca imi voi lua, cu conditia sa fie cel putin la fel de puternice precum masinile pe benzina sau motorina, si pretul lor sa fie similar cu a acestora...happy Si mai sunt multe caracteristici... La masinile hibrid, nu ai autonomie infinita, si pe mine ma cam deranjeaza faptul asta...

| Timishan a răspuns:

Da!, mi-as cumpara.Hibridele sunt pentru cei care se respecta, in pofida faptului ca inca au slabiciuni la capitolul autonomie pe modu` electric.Hibridele merita mai multa atentie pentru traficul urban, usor extraurban, avand un consum mai mic de combustibil, fara pretentii de performante Warp. tongue Doar mandria multora inca le tin departe de-a fi ceva firesc de cum scoatem nasul pe strada. big grin