| andreea1498 a întrebat:

Care este masina voastra preferata si de ce?

Răspuns Câştigător
| sergiubest97 a răspuns:

Eu ma axez pe masina sportiva ca incepem sa avem drumuri bune in Transilvania cel putin. Abarth Grande Punto essesse. Motor 1.4 de 185 Cp pe benzina. Consum foarte mic, taxe foarte mici, viteza maxima 260km/h si daca ii pui o supraalimentare creste puterea automat la 250 Cp si o viteza de 306km/h. Nu trebuie schimbat nimic daca pui supraalimentare pentru ca este o masina modificata din fabrica. AA...am uitat pretul, second-hand din Italia 9000 E si este EURO 5.

12 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Eu am 3 mașini preferate, pentru siguranță, confort și design - Volvo C30, pentru performanță și design - Nissan Skyline GT-R R34, iar pentru fiabilitate, anduranță și performanțe offroad - Toyota Hilux.

| RB26DETT a răspuns (pentru 0rlando):

Volvo c30 este super dar mie imi place masina mea foarte mult, un volvo v40, e superba, modelul din 2004 big grin si imi mai place si noul xc70 ca arata bestial, si c70, v50, s60... etc la mine volvo este la putere

| IF88MDL a răspuns:

Troleibuzul 66 deoarece nu ma prinde controlorul laughing

| Solovey a răspuns:

Honda civic 2006 sedan. Si de sport si de teren.Are 1.8l dar intrece unele cu 2.0 benzina si 2.2 diesel.

| RB26DETT a răspuns (pentru Solovey):

Cati cp are? intrece v40-ul meu de 140 cp? 2.0 i

| Solovey a răspuns (pentru RB26DETT):

Daca e diesel fara sa se chinuie ca are 140cp.E un model mai sportiv

| theeminemshow a răspuns:

Toyota Hilux pentru ca este masina 100% de teren.E cea mai tare masina.

| DarkAngel007 a răspuns:

Audi R8 GT! Este o masina super
0-100km/h in 3, 6 s viteza max. 323km/h
Capacitate 5.2. 560c.p.
http://www.youtube.com/watch?v=tkCHnzK3cPg&feature=related

| sebymafia1214 a răspuns:

BMW X6 M! Superba. Puternica luxoasa tot ce vrei

| DomnuMăr a răspuns:

Simplu Subaru, fiindca nu exista masina cu o tehnologie AWD mai avansata ca aceasta si plus ca e masina 100% perfecta pentru drumurile noastre deoarece majoritatea gamei subaru au in pachet inclus tractiunea 4x4. Daca tot intrebi masina mea preferata e Subaru XV!

| trandafir12 a răspuns:

Nissan 350z! Deoarece e cea mai frumoasa masina sport si cea mai rapida!

| Teo199 a răspuns:

Mie imi plac VW Touran au spatiul mare si prinde repede 120 KM/h si poate prinde si mai mult, mai este si Vw Golf 5 GTI si R32 arata super si merge lin.