| teclado a întrebat:

Cât consuma un logan motorina 2007?
Vreau sa merg la Constanța
Din București

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. depinde cat de veche si uzata este masina, ca atunci mananca mai multa motorina sau benzina.

2 si clar, depinde de stilul de sofat al soferului, ca de-i da talpa si schimba vitezele foarte des, consumul aproape se dubleaza.

Sfatul meu este: sa-i faci plinul cand pleci la drum lung si sa alimentezi cand mai ai un sfert de rezervor.
In caz de cineva face accident pe sosea, se vor forma cozi imense de masini care vor mege foarte incet, caz in care iti vor arde motorina mai repede decat te asteptai, de aceea este bine ca intotdeauna cand pleci la drum lung, sa faci plinul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum conduci, cum e intretinuta masina, cat de incarcata e, cat de repede mergi samd.

undeva intre 5 si 9 %

| UserRo10 a răspuns:

Depinde de multe aspecte precum uzura motor, anvelope, nivel incarcare masina, nr persoane. O sa ai cam 5.5-7 in functie de talpa

| GabrielGL a răspuns:

Pai daca pleci la drum lung ia mai putin dar, dar asta nu insemnla ca te duci cu bani fixi, ai circa 250 km acum depinde unde constanta unde Bucuresti deci 200 ron dus sa ai sa nu stai pe rosu ca na nu e recomandat... drum bun

| MotoBlitz a răspuns:

Al meu 7/100 km

| Mihăiță234 a răspuns:

50-60l