| anonim_4396 a întrebat:

Ce masina consuma cat mai putina motorina?

25 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| covexrobu a răspuns:

Consuma putin si un Peugeot 206 cu motorul de 1.4 HDI. Nici Opel Astra G de dupa 2000 nu consuma mult. Consuma 4.5 in afara si maxim 6 in oras cel cu motor de 1.7dti. Motorul de Isuzu.

| andi a răspuns:

Buna intrebarea, e utila pentru mine, la mine consuma doar 11 la suta benzina minim, iar maxim consuma 30 litri la suta. asa imi arata pe bord calculatorul. nu e prea rentabila masina la consum, de vina posibil sa fie si cutia hidramata...

| alexandru04 a răspuns:

Skoda fabia disel este cea mai buna dupa mine are consulu de 3.7-4 la suta

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Cam orice diesel cu motor de 1.6-1.9 din ultimii 10 ani consuma in jur de 4-5%. Alta solutie similara ar fi un motor pe benzina adaptat pentru gaz.

| Don_Genove_1976 a răspuns (pentru RaduCiocan):

Si ca parere personala tu ce masina ai recomanda unuia care vrea sa isi cumpere o masina cu consum mic? ce marca?

Răspuns utilizator avertizat
| Sofer a răspuns:

Vw Polo 1.4 TDI/Skoda Fabia 1.4 TDI as zice ca consuma cel mai putin mai e si Golf 4 1.9 TDI 90 cp consum identic cu cele de mai sus diferenta e de 0.5-1 litru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ca Toyota Prius, fiind un hibrid consuma mai putin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Logan, 1, 5. consum si de 4, 5l.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Renault clio / kangoo /megane 1.5 DCI... oricare din ele cu aceasta motorizare au cel mai mic consum!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu recomand tot timpul o masina Diesel cu o cilindree mica. Uite aici un top http://www.consomo.ro/topuri-clasa/1/mica.html cu cele masini din categoria mica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vw lupo 3. 7 in oras 2. 5 in afara motor 1. 1 sau 1. 0 mergi lejer cu 120

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vw lupo 3L 2. 7/100 - afara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wv polo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

WV passat 1. 6 bluemotion!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Peugeot 207 99g - 1. 6/90 = 4. 3 mixt real vara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ferarri

| bosnea marinela a răspuns:

Un cielo

| bosnea marinela a răspuns:

Skoda octavia.am eu si sunt multumit de comsum

| Daniel_5468 a răspuns:

Volkswagen Passat BlueMotion 2009, eu am unul de 1. 9 TDI 105 cai si consuma foarte putin...este si de 1. 6 TDI ala cred ca consuma si mai putin.

S-a stabilit un record:

Record de distanţă: Volkswagen Passat BlueMotion parcurge 2457 kilometri cu un singur plin. :o

http://www.zf.ro/......in-7451182

| pedro_7151 a răspuns:

Peugeot 406 2.0 hdi cam 4 in afara si cam 6/7 la suta in orasbig grin

| just2doit a răspuns:

Una cu motor cat mai mic si cai putini happy si depinde f mult unde mergi: oras sau in afara. in oras toate consuma mai mult, unele chiar dublu fata de cat consuma in afara orasului. Mai depinde si cum schimbi vitezele : daca iti place sa mergi cu motorul mai turat, atunci fii sigur ca o sa consume mai mult. happy