| sGlx a întrebat:

Cat costa intretinerea unui bmw seria 3 din 2003?

Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

Ulei + filtru ulei + filtru aer + filtru motorina = maxim 500 lei, cumpărate de pe mister auto. Manopera depinde de mecanic, dar dacă ai puțin habar poți sa le schimbi și singur, ca nu e complicat.
Filtrul de habitaclu îl suflii cu aer comprimat și îl schimbi odată la 2-3 ani. Placutele de frâna sunt tot ieftine, distribuția e pe lanț și în mod normal nu o schimbi niciodată. Cureaua de transmisie o schimbi doar dacă are urme de uzura.
E46 e o mașină solida, fiabila și destul de ieftin de întreținut.
Succes!

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intre 1000 si 100000 de lei anual.
Cu placere!
A. Stai, n-ai zis de motorizare. Daca nu e 320d, cum vor toti cocalarii aflati la pubertate, depaseste lejer "bugetul" dat de mine.