| Anonymus223 a întrebat:

Cat ma costa intretinerea unui web site?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Website e un cuvant atat de vag.

da si tu detalii.

una e sa intretii un site web de prezentare /blog pe un host gratis

alta e sa intretii un magazin online serios

| CPAElites a răspuns:

Depinde.
Mai multe detalii?
Pai web hostul costa cam ~15$ / luna
Domeniu pe un an costa 10$

| BenWilde a răspuns:

Un domeniu.ro e cam 12 euro dar prin lege in Romania se cumpara definitiv. (deci dai 12 euro si ai un domeniu.ro toata viata).

Restul sufixelor de domeniu (.com,.eu,.org) difera, dar tot cam ~10 euro costa (doar ca astea se platesc pe an)

Hostingul costa de la ~3 euro la ~15 euro pe luna.

Sursa: https://www.namebox.ro/gazduire-web/

| Dismally a răspuns (pentru BenWilde):

Unde ai vazut tu domenii.ro cu 12 euro? Un domeniu.ro costa cam 55 euro.

| K0sti a răspuns (pentru BenWilde):

Pe viata cui? Ia citeste aici: http://economie.hotnews.ro/......guvern.htm

| Anonymus223 explică:

Eu curand o sa-mi deschis un site de "design"
Fac flyere mai pe inteles