| GicuGagicu a întrebat:

Cat costa manopera la service la un schimb de ulei + filtre cu piesele mele? va rog sa raspundeti numai daca stiti. Nu va dati cu parerea. mersi

Răspuns Câştigător
| Korrawi a răspuns:

60 de ron am dat eu in Bucuresti, anul trecut prin iarna, la un ford focus 1.8 TDCI 2002, plus 10 ron la mecanic. Nu cred sa varieze prea mult.

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca iei de la anumite service-uri uleiul si filtrele ai manopera gratuita. Daca le iei din alta parte 30 sau 40 de lei in functie de masina. Ma majoritatea eu percep 40 de lei, la Dacia, Renault, Daewoo si Chevrolet 30 de lei si la restul 40, iar la americanele speciale (Dodge RAM, Shelby Mustang America etc.) 50 sau 55 de lei, depinde ce cheie de filtru imi trebuie.

| baru a răspuns:

Sall. La Dacie, cele vechi, 30. lei. La tipurile noi 50- 60 lei. Numai manopera. Asta si in functie de motor. Diesel, sau benzina. Pa!