| Drifterx500 a întrebat:

Salutare! Exista un site in care vad preturi la service auto (gen cat costa schimburi de filtre si ulei) plus manopera? mentionez ca am logan 2011 motorizare 1.2 16v 75 cai putere.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Manopera se calculeaza la ora, dupa un normativ, iar costul pieselor depinde mult de producator. Cam greu sa afiseze cineva pe site toate combinatiile posibile.
Recomandarea mea ar fi ca macar la filtre (aer, polen si chiar combustibil, nu zic de ulei) sa nu apelezi la service, este o treaba simpla pe care ar trebui sa o faca orice barbat. Mai ales acum, cand e plin Youtube-ul de tutoriale.

| Darius81 a răspuns:

Pur si simplu cauta un service pe net si poti suna sa intrebi sau cauti, ex: schimb filtre+ulei logan 2011 1.2 16v 75 cai putere si vei gasi acolo o gramada de service uri care iti spun pretul