| xRaffy a întrebat:

Cat de utila credeți ca e tracțiunea quattro 4x4 de la audi pe motoare de 2.0 TFSI 225 CP si 2.0 TDI 150 cp respectiv 190 CP? Și desigur având cutie manuala sau automata. (Audi a3/A4/a5/a6)
Atât pe uscat, ploaie sau zăpadă.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

E mai buna pentru viteza in rest nu are relevanta

6 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Am vazut in cometariile de mai jos ca tu vrei ceva de distractie. Din cate am inteles 4x4 la audi e facut mai mult pentru zapada decat pentru distractie. Cred ca pentru ce cauti tu un BMW e mai recomandat ( nu sunt fan BMW sau ceva). Si daca tot cauti distractii, as evita motoarele diesel.

| Sofer a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Bmw seria 4 ar fi ca idee. Cred ca are și ceva confort.

| Pantagruel a răspuns:

Cam tot atat de utila pe cat e un SUV in jungla din Amazon. N am avut in viata mea 4x4 si n-am ramas nicaieri blocat. Oricat de tare ar fi nins sau plouat. Si fac cam 30-40.000 km pe an. Anvelope de iarna folosite maxim de doua ori si apoi schimbate. Un singur brand in care am incredere si cam asta e.

| xRaffy explică (pentru Pantagruel):

Măcar 4x4 decât tracțiune față. Eu pe 4x4 as merge dacă schimb mașina și nu e tracțiune spate.

| Pantagruel a răspuns (pentru xRaffy):

Aaa ...pai tu vrei sa te distrezi. Asta e util doar daca vrei sa te destresezi. laughing

| xRaffy explică (pentru Pantagruel):

Da. Gen și ceva distracție și mașina daily.