| Barbaraaa a întrebat:

Cat dureaza eliberarea permisului de conducere?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Durata medie de expediere a permisului prin posta (ca de aia ai platit aia 67 de lei la CEC, sau cat erau), este de 7 zile (5 lucratoare).
Durata de la examen pana la tiparirea propriu-zisa a permisului, in cazul meu a fost de 4 zile; pe 15 aprilie am luat traseul, pe permis apare data de 19 aprilie.
Nu dureaza in nici un caz 3-6 luni, iar termenul de 2 saptamani este maximul, la care nu prea se ajunge.
Poti merge la permise pentru a solicita o dovada inlocuitoare, la o zi, sau 2-3, dupa ce ai luat examenul, pentru a putea conduce inainte de a primi permisul.

| Barbaraaa explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc mult mi-ai fost de mare ajutor! :*

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Barbaraaa):

Cu placere!

8 răspunsuri:
| modjolica a răspuns:

Cam doua saptamani

| Barbaraaa explică (pentru modjolica):

Nu se poate elibera mai repede? Nu exista nicio taxa de urgenta sau ceva de genul?

| modjolica a răspuns (pentru Barbaraaa):

Stiu ca lui var-miu i-a venit prin posta in doua saptamani.Totusi,daca ai nevoie, i-ati o dovada intre timp

| Barbaraaa explică (pentru modjolica):

Multumesc de sfat! happy

| Xulescuu a răspuns (pentru Barbaraaa):

Ori n-am inteles eu bine, ori cei de aici nu sunt cunoscatori. Eu am luat traseul pe 22 Iulie si pe 23 Iulie am fost sa-l iau.

| Barbaraaa explică:

Pai a fost eliberat pentru cat B, pentu prima data thinking