| Pryntzul a întrebat:

Hey TPU..are vreo legatura daca am o amenda administrativa, cu eliberarea permisului de conducere?
Ca azi se fac 10 zile si ma gandesc ca poate are vreo treaba.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nici o legatura, daca nu este pentru incalcarea legislatiei rutiere.

| Pryntzul explică (pentru Ioandelasal):

Este o amenda emisa de procuratura, cheltuieli de judecata si etc..in valoare de 500 lei amenda administrativa, atunci daca nu are legatura oare de ce nu a venit?

| Pryntzul explică (pentru Ioandelasal):

Este o amenda administrativa emisa de procuratura, cheltuieli de judecata si onorariul avocatului.dar daca spune-ti ca nu are legatura. oare de ce nu a venit?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Pryntzul):

Desi nu spui banuiesc ca este vorba de primul permis de conducere. Acesta se primeste prin posta in cca 10-15 zile. Daca nu-l primesti in 15 zile te poti interesa la Serviciul de permise.

| Pryntzul explică (pentru Ioandelasal):

Da asa este, mi se spus ca in maxim 10 zile..si de aia credeam ca are vreo legatura cu aceea amenda, de nu a ajuns

5 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Nu are nicio legătură. Dă un telefon la eliberare permise auto dacă nu apare în următoarele 5 zile lucrătoare. Numai bine!