| Anonimuserr a întrebat:

Cat este rata pe luna la un BMW X5 si BMW X6? Fara avans? Ma refer rata medie la o banca. Nu am gasit pe nicaieri un side sa aleg masina care vreau si sa vad cat platesc pe luna.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Simularea se face in showroom dar sigur vor exista dobanzi care te face sa iti iei gandul de la BMW, eu ca sant sofer si plec curand prin europa nu imi arde de BMW ca mai mult sta si rugineste de la frigul iernii din Romania - mai bine faci rost de un peugeot, renault au motoare bune de lunga durata pe benzina. Banca trage comision destul de mare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iaca na de parca ar fi asa simplu.

depinde de pretul masini, ce motorizare alegi, ce dotari alegi, la ce banca faci creditul, pe cati ani, cat dai avans samd.

dar cum pretul unui x6 sa zicem asa de baza se invarte pe 70. 000euro, adaugand o dobanda pe la banca ajungi sa dai cam 85-90. 000euro. Cum creditele auto se fac pe maxim 5 ani inseamna ca dai aproximativ 2000euro pe luna