| VortexLuz a întrebat:

Cât mă costă să vopsesc un Vw Passat, Berlin, 2008, 1.9 TDI în reprezentanța Vw?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la 1500euro in sus

| sierra1 a răspuns:

Scump, foarte scump. Probabil nici nu merită. În plus, reprezentanțele de la noi nu știu dacă vopsesc mașini care nu sunt în garanție. Prețul e peste ce au spus colegii!

| relian a răspuns:

Intreaba pe aia, stiu sigur cat costa.Dar de ce vrei tu sa vopsesti masina acolo? Ori poate crezi ca reprezentanta iti vopseste masina mai bine ca alt loc? Te inseli daca crezi asa ceva.Nimeni nu poate vopsi masina exact ca in fabrica. Poate la aia te-ai gandit ca daca vopsesti acolo,gata o sa iasa ca la fabrica laughing nici pe departe, deci iti poti vopsi masina intr-un loc cat de cat ok, dar ala care vopseste sa stie ce face, iar vopseaua ce o folosesti sa fie de calitate. Vopseaua o poti lua tu, desi e de preferat sa lasi sa o ia ala ca o ia mai ieftin, doar sa-i spui ca vrei ceva de forte buna calitate.Sa nu crezi ca reprezentanta are cei mai buni meseriasi, nici vorba.

| VortexLuz explică (pentru relian):

Întradevăr, și dacă e să mă duc să o vopsesc în reprezentanță mă costă dracu minim 1500€ laughing)

| Începătorul988 a răspuns:

La mine imi cereau 1700€, pe o vopsea normala. Masina in cauza A3 8p

| nelyjoly a răspuns:

Dacă vinzi masina şi cu banii care trebuie sa-i dai pe vopsit îti ei una mai nouă.