| GabrielSGI a întrebat:

Cat sunt taxele (RCA, impozit etc) pentru peugeot 406 coupe 2.2 hdi, euro3 din 2001, cat costa schimbul distributiei si al consumabilelor as dori niste preturi daca se poate.

10 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Impozitul pe an la motorul de 2.2 o sa fie 790lei sau 917 daca majoreaza cu 16%impozitu! De asigurare ce sa mai zic! intretinerea scumpa! cu vreo 1000lei schimbi distributie +ulei undeva la 1300lei!

| EddiWeed a răspuns (pentru BassHunter13):

Speriasi copilulaughingcu adevaru

| BassHunter13 a răspuns (pentru EddiWeed):

Eu cu ce sunt de vina ca el vrea motorizare marehee heesunt masini cu motorizari mult mai mici si merg mai bine decat un tanc de motor!

| EddiWeed a răspuns (pentru BassHunter13):

Guvernu e devina

| BassHunter13 a răspuns (pentru EddiWeed):

O fi guvernu si daca ar fi gratis impozitu tot nu mi-am lua un motor de 2.2. Ma gandesc la consumhee heeBine ca este si motor de 2. 0Dti care consuma decat 7winking

| Zazu a răspuns (pentru BassHunter13):

200 de euro pe an impozitul la un Peugeot? e de-a rasu plansu! La distributie te referi la cureaua de distributie si pompa de apa, imi inchipui, nu?

| BassHunter13 a răspuns (pentru Zazu):

Nu conteaza marca......Conteaza capacitatea cilindrica a motorului! Poate sa fie si Dacie daca are motorul tot de 2.2 atuncea 200euro ii impozitu!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Impozit mare daca motorul trece de 2l.

rca te vei speria mai ales daca e pe numele tau. trece de 1000 ron pe an.

| AgathaRo a răspuns:

Impozitul te indoie.Consumabile : filtru aer, filtru cabina/polen, filtru ulei, ulei 5 litrii = 500 +- lei (filtre mann, ulei elf) Distributie : pompa apa 350 HEPU +- lei, Kit distributie Bosch (role, intinzator) 500-600 lei..RCA-ul are factori varsta detinatorului, vechimea permisului, incidente in trafic, capacitatea cilindrica) aprox 700 lei.Consumabilele si piesele sunt fara manopera.

| Thunderwave_Adriana_1986 a răspuns:

Un RCA ieftin si sigur gasesti aici http://rca-ieftina.com/