| Adikis a întrebat:

Ce ati alege intre Audi A3 si VW Golf 4? (diesel). Nu imi place foarte mult aspectul la audi, dar am auzit ca este o masina foarte buna.

Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Audi A3 are caroseria din aluminiu si nu va rugini niciodata si este mult mai cool pentru un tanar ca tine.Sa stii ca si la audi si la vw sunt facute piesele in alte tari:farurile in Spania(firma Valeo), aripile in Italia, centuri pretensionate in Cehia, cablaje electrice in Romania, prin Franta nu stiu ce piese si tot asa.Nu mai fii convins ca daca au sigla germana sunt facute de nemti.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand alegi sa iti cumperi o masina nu trebuie neaparat sa pui pret pe capacitatiile motorului. Daca iti place cum arata si a fost ingrijita bine fara probleme mecanice grave, poate are ceva acolo dupa x timp. Conteaza cati km are, cum arata motorul, caroseria, interiorul apoi decizi ce alegi. Ambele marci sunt masini bune.

| Sofer a răspuns:

Vw Golf 4 da mai bine pe benzina.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cum sa compari Audi cu troaca aia? Audi, normal...

P.S: Nici A3 si nici Golf 4 nu-s facute toate in Germania asa ca sa nu te astepti la fiabilitate ca in anii 80'

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Clar BMW 525dwinking

| Florian20405 a răspuns:

Golf 4 diesel recomand.Sunt motoare foarte bune (acelasi ca si la audi). Audi e o masina premium, imi place dar dintre astea doua sincer as opta catre golf daca e vorba de diesel.
Bafta!

| dghjhfgk a răspuns:

Audi

| critikl a răspuns:

Nu stiu ce zic alti, dar Wv golf 4 imi inspira incredere, am prieteni care detin astfel de automobil chiar de la lansarea acestuia si nu e nici o masina costisitoare, ar fi bine sa optezi pentru variante pe benzina.Despre A3 nu pot spune nimica nu am cunostinte despre astfel de masina doar l-am vazut pe strada si nu ma atras casa ma documentez despre ea.

| Alinvip a răspuns:

In primul rand A3 este mult mai sport de cat VW Golf 4.Cuma conteaza ce vrei tu. Daca vrei adrenalina, sport, etc A3.
VW Golf 4 este mai mult o masina de familie.
Amandoua masini sunt foarte fiabile (nu numai pentru ca sunt construite in Germania).
Da si ai auzit foarte bine, Audi domina piata de automobile. Si sa iti spun serios mie mi-se pare mult mai frumos A3 decat VW Golf 4.