| Gass93sv a întrebat:

Ce masina ati alege intre Peugeot 106 1. 1benzina an 2001, si un VW Golf 3 1.9 diesel din 1994?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nici una, sant masini vechi si au sanse mari de avarii mecanice, pana nu as aduna 5000€ as merge cu bita in oras.

| neutrino a răspuns:

Pe a doua, daca cele doua arata la fel de bine si sunt la fel de uzate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dintre astea doua, nici unul.
Mi se par si foarte diferite, cu intrebuintari diferite:
-locul Golfului este la tara, cu motorina de la camionagii, remorca cu balegar dupa el
-locul Peugeotului este in parcare la mall, parcat lateral stramb, din 40 de manevre de o blonda.
Eu cred ca as alege Golful totusi, ca nu e supozitor ca aialalta, si consuma putin, pentru zona mea e buna. Dar nu l-as tine nici un an, n-am chef sa-i fac eu tinichigeria.

| kar1GaNNN a răspuns:

Din astea doua e clar ca as alege Peugeot 106 1. , e pe benzina si are span mai tare happy si e si din 2001, e foarte acceptabila.
Si VW Golful este bun, e diesel pe motorina, dar mie mi se pare cam vechi thinking dinj 1994, dar eu iti recomand Peugeotu.
bafta!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Peugeot 106 1. 1benzina an 2001

Dar in principiu niciuna, mi se par doua masini de femeie, cu o idee mai mari decat un cuptor cu microunde.
Daca as avea nevoie de o masina din clasa mica cred ca m-as orienta spre un Opel Corsa (un best buy pentru clasa asta)

| RB26DETT a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Un vw polo mi se pare mai reusit dar acum fiecare alege ce vrea, dupa mine as alege peugeot-ul dar dupa cum imi dau eu seama tu vei folosi masina mai mult in oras, pe distante scurte, motor 1.1, imi dau seama ca vrei un consum mic, alege peugeot-ul, mai nou si dupa parerea mea mai bun decat un golf din 94, sunt totusi 7 ani diferenta!

| carla2010 a răspuns:

Mergi pe benzina, sunt mai fiabile masinile pe benzina

| Radiator a răspuns:

Alege Peugeot 106 e mai nou si e pe benzinawinking

| Visan_Andrei_1998 a răspuns:

Clar alege Peugetul e si mai nou dar are si performanta mai buna