| Girly97 a întrebat:

Ce exercitiu imi recomandati pentru a ma invata cu frana de mana? Fostul meu instructor m-a invatat 8 luni de cand am facut ore de conducere ca nu este treaba mea sa folosesc frana de mana si este folosita doar de instructori si politisti examinatori. Asta este cauza opririlor neasteptate de motor la cele doua examene. Inclusiv cu noul instructor inca am problema uitarii coborarii franei de mana. La al doilea examen am reusit sa plec de pe loc doar pentru ca tatal si cateva cunostinte m-au sfatuit sa accelerez putin la plecarea de pe loc si se pare ca desi era atunci frana de mana ridicata am reusit sa plec cu acceleratia. Voi avea urmatorul examen cu noua masina si noul instructor curand si inca nu am rezolvat problema uitarii franei de mana multumita fostului meu instructor. Problema se poate rezolva sau va persista si daca as reusi dintr-o minune sa obtin permisul?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si eu uitam frana de mana la inceput, dar plecam cu tot cu ea, nu-mi murea motorul laughing
Daca ne-ai scris aici un roman despre frana de mana, poate sunt sanse mai mari sa-ti aduci aminte de ea si la plecarea de pe loc.
Verific-o pur si simplu, dupa ce bagi in viteza. Ai si bec rosu in bord, cand e trasa.

| relian a răspuns:

laughing la orice cauti sa dai vina pe altii, numa tu esti aia buna, doar ca nu reusesti sa treci un prapadit de examen de 2 lei.

Am mai spus, pune si mai condu, nu ai expeprienta, nu o sa treci nici acum examenul, nu esti pregatita.
Tu, cred, mai mult stai pe net, decat sa inveti ceva.Decit sa stai pe aici si sa dai vina pe fostii instructori, si pe politie, mai bine ai sta in camera ta, si ai conduce asa teoretic, spui in gind, sau scrii pe o hirtie, ce faci, pas cu pas.

Lasa naibi netu asta si stai si invata, nu mai arunca vina incapacitati tale pe altii.
Nu ai indeminare inascuta pentru a conduce, asta e clar ca lumina zilei, asa ca va trebuie sa insistii mai mult pe practica, sa faci mai multa pregatire.
Dar tu ce faci? Stai pentru TPU si te plingi, cine stie pe unde mai intri, nu mai zic acolo pe radio sant, pe la rude ce te mai plingi cu lacrimi de crocodil, ca din cauza unui instructor, uite ce ti se intipla tie laughing

Toate se intampla ca nu esti pregatita, aia e tot.Am spus daca eu as vorbi cu tine cateva fraze asa in direct, sa te intreb una alta, imediat mi-as da seama daca e bine sa mergi sa dai examen sau nu.

Nici nu e nevoie sa merg cu tine in masina. Daca tu nici acu nu ai inteles ca nu esti pregatita, e clar ce femeie esti laughing daca la fel o sa faci si cu un barbat in pat, bine nu te vad deloc laughing Daca uiti sa tragi aluia frina de mina laughing mergi cu scula trasa, scuze, cu frina voiam sa zic.

Esti de coma, dispari de pe aici, apoi cand revii sa spui ca ai luat permisu ok?
Intri dupa ce iei, asa pe aici intri si te faci doara de ris, singura faci asta, arati ca nu esti buna laughing

| johnnny123 a răspuns:

Tot nu ai înțeles cât de ridicol și jenant este să dai în continuare vina pe instructorul ăla pentru că TU uiți să tragi frâna de mână după 8 luni de școală de șoferi...

Este ca și cum la vârsta de 25 de ani nu ai ști să scrii litera B și ai da vina pe învățătoarea din clasa I pentru asta.

Răspuns utilizator avertizat
| DomnulPoliticos a răspuns:

Pana acum ai schimbat 3 instructori si tot nu stăpânești condusul? Si cum naiba sa nu folosești frână de mână? Nu știi ca trebuie lăsat frână de mână când pleci cu mașina, iar când oprești sau vrei sa parchezi trebuie sa o ridici?