| Andrei_3853 a întrebat:

Ce imi recomandati intre Mitsubishi Pajero, Toyota Land Cruiser, Volkswagen Touareg, Volvo XC60? Avand in vedere urmatoarele lucruri:
1.Consum destul de bun
2.Confort
3.Rezistenta
4.Siguranta
5.Calitate
6.Pret maxim 80.000 de euro.
Astept opiniile voastre

Răspuns Câştigător
| maryy a răspuns:

Volkswagen Touareg.Aceasta marca nu prea dezamageste.Sunt masini foarte fiabile si au un consum bun, rezistente.Nu am ce spune! Eu sunt de aceeasi parere. Vrei masini pana in 80. 000 de euro si mai conteaza consumul?

11 răspunsuri:
| vw9378 a răspuns:

Vorbesti de motoare care sunt cel putin v6 si de masini de 80 mii euro si te ingrijoreaza consumul?

| bsorynovidiu a răspuns:

Land cruiser si XC60 sunt masini premium, pajero e cunoscut pentru Offroad, touareg-ul nu iese cu nimic in evidenta, doar ca e masina nemteasca mare. Oricum, pareera mea: daca vreau offroad, as lua Subaru Forester, daca nu, Mazda CX7, consum de 7. 5mixt(in carte), si pret de € 36. 090 DDP dotare de varf, subaru tot pe acolo. Sunt masini care le vezi mai rar decat cele enumerate de tine.

| BigV a răspuns:

TOYOTA LAND CRUISER 200, V8! http://www.toyota.ro/cars/new_cars/land_cruiser-v8/index.aspx

Consumul e un pic mai mare insa este foarte confortabila, este extrem de rezistenta, de siguranta nici nu se pune problema sa mai spun si este extrem de fiabila! Daca iti permiti sa dai atatia bani pe o masina nu cred ca te va durea prea tare de consum care este cam de vreo 15 - 16 l / 100 km in oras.

Totusi la aproape 80k euro, mi-as cumpara un Range Rover Vogue sau un Mercedes benz Gl.

| theROOcKsTArr a răspuns:

Volkswagen Touarewinking

| theROOcKsTArr a răspuns:

Volkswagen Touareg

| Sofer a răspuns:

Range Rover o masina mai frumoasa ca vw.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vw touareg.
1. da, petru un suv consuma destul de putin
2. este destul de confirtabil mai ales din cauza dotarilor.
3. destul de rezistent(aici este mai bun un volvo)
4. e destul de inalt=> e sigur(aici iar castiga volvo)
5. este un vw deja...are calitate.
6. cel nou parca costa 50. 000 euro

| Andrei_3853 explică:

Va rog si sa specificati alegerea si daca se poate un clasament si poate 80. 000 de euro e prea exagerat totusi asa ca pretul sa fie intre 40-76. 000de euro puteti sa imi mai dati si alte exemple(idei).

| Andrei_3853 explică:

Acuma nu stiu ce sa spun eu am momentan 2 masini: o Toyota Rav4 de aproximativ 3 ani si nu am avut probleme cu ea merge bine e sigura, confortabila.si mai am un Peugeot 207 de aprox. 2 ani jumate si ma inteleg bine cu el totusi. Oricum masinile japoneze is chiar bune (ma refer la Toyota acum). Nu vreau ceva pentru offroad dar daca ajung pe undeva unde este noroi si alte chestii din astea sa ma pot baza pe masina avand in vedere faptul ca am o casa la munte si ma pot aventura prin diferite locuri.

| Andrei_3853 explică:

Da...Range Rover...nu stiu mie imi pleace numai Range Rover Sport cat de MERCEDES GL SI TOYOTA LC V8 na toyota e cam prea mare mercedesul da ar putea fi ceva. Oricum va mai astept

| Andreea_2852 a răspuns:

Eu zic sa iti iei Volvo, e cea mai sigura masina. Si eu am Volvo XC90, merge de minune! straight face E mare, intr-adevar greu de condus dar. Confort 100 % si mi se pare cel mai frumos model de masina! Inainte aveam Passat si distributia ma costa 30 de milioane daca nu si mai mult, la Volvo ma costa numai 14! VOLVO e cea mai buna alegerewinking