| Ionut_Iorgulescu_1998 a întrebat:

Ce masina ati recomanda pentru 18 ani? buget undeva la 5000 euro. Va multumesc!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Merge un peugeot 207winking te tine 10 ani

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde la ce vrei sa folosesti masina.
Eu la bugetul ala, m-as arunca la o Astra H versiune buna, ori un benzinar 1.8-2.0, ori un diesel de 1.9 CDTI... Dar... Eu nu mai sunt incepator laughing
Pentru incepator, mai ales daca folosesti masina in oras, sunt foarte ok motoarele 1.3 CDTI, 1.7 CDTI si 1.6 Twinport.
Poate vei fi tentat sa te uiti la Volkswagen... Eu as zice sa nu. Un A4 ar fi bun, dar la banii astia iei cam veche, si e o masina costisitoare.
Alta recomandare ar fi Kia C'eed 1.6 CRDI.

| Evolution a răspuns:

Salut, îţi recomand o maşină compactă, nici mică, nici mare. Dacă iei una mică de capotabilă de exemplu (vei fii tentat că arată beton) te vei obişnui destul de naşpa la condus doar cu cele mici, dacă iei una prea mare nu vei putea să o controlezi. Iti recomand ceva in genul Oprel Corsa, Audi A4, Golf 6 etc... compacte nici prea mari nici prea mici, eu zic ca e ok happy multă baftă

| MariusF23 a răspuns:

Ford Focus, Opel Astra, Logan din 2011-2012, Renault Megane 2009+

| Enache_Radu_1999 a răspuns:

Alfa Romeo 159

| Andrei4567 a răspuns:

Eu in locul tau as cumpara vw passat 1.9 tdi 2000-2003, aud a4 1.9 tdi 2001, vw bora, golf 4 scurt, bmw 320d, opel asta G,