| anonim_4396 a întrebat:

Ce masina imi recomandati?
sa fie destul de mica
sa nu consume mult
sa fie maxim 2002
sa fie sub 5000 de euro...

Răspuns Câştigător
| kamikaze325 a răspuns:

Depinde la ce o folosesti dar din ce specifici tu iti recomand un opel corsa de 1.2 cu 4 usi (e mai practica si gasesti din 2002)

| anonim_4396 explică (pentru kamikaze325):

Da stiu, draguta masina...e si asta o solutie...

| kamikaze325 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca un sfat indiferent ce model iti vei lua sfatul meu este sa optezi pentru benzina tatal meu e sofer de 20 de ani si de cand ma stiu numai masini pe benzina am avut, nu sau stricat niciodata si iarna sunt nemaipomenite plus ca sunt si mai "iuti" decat motorina iar pretul e acelasi

20 răspunsuri:
| maryy a răspuns:

Sunt si eu de acord cu Dacia Logan(de preferabil 1.6, pentru ca 1.4 e cam lenesa), insa mai poti opta pentru un VW Golf 4.Masini chiar ok, rezistente si daca nimeresti cu mai multi cp cu atat mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru maryy):

Bune masinile nemtesti...

| AllinaDaniella a răspuns:

Dacia Logan. Daca e diesel cu atat mai bine. E o masina ieftina,buna si in plus se gasesc piese destul de ieftine pentru ea,deci nu o sa te coste mult intretinerea. Cand iei o masina, nu trebuie neaparat sa te canalizezi doar pe faptul ca ai banii cash sa o cumperi, trebuie sa o si intretii.

| anonim_4396 explică (pentru AllinaDaniella):

Cred ca se va scumpi motorina destul de mult anul asta dupa cum anunta astia...ma gandeam ceva pe benzina...

| AllinaDaniella a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar daca se scumpeste motorina, o masina Diesel va consuma mai putin combustibil decat una pe benzina. Deci tot in castig iesi.

| GreatScott a răspuns:

Fiat punto.peugeot 306.peugeot 106.renault clio.VW beatle.ford.ca.nissan micra.citroen c3.etc. Eu zic sa iti iei un Nissan Micra.e japoneza(japonezii au masini bune), e pentru femei(parerea mea) uite un site dai click aici. poate te gandesti.aa si era sa uit de Mercedes Clasa A. e tare si acele mai ales ca e nemtesc.

http://www.depozitauto.ro/......17030.html

| anonim_4396 explică (pentru GreatScott):

Peugeot am auzit ca sunt scumpe piesele si nu sunt tocmai ok...
fiat nu prea e masina...
eu nu prea am incredere in nissan micra cu toate ca e facut de japonezi...
mersi pentru raspuns

| GreatScott a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am un peugeot 406 2.0 diesel...merge nu ai treaba.sunt multumit de el nu am avut probleme la el.si il am de 6 ani.

| Sh0ck a răspuns:

Cauta pe autovit.ro

| anonim_4396 explică (pentru Sh0ck):

Aici caut, e cel mai mare site de masini din ro...

| florinbutzy a răspuns:

Logan happy

| haness9 a răspuns (pentru florinbutzy):

Eu iti recomand un golf sau un polo sunt micute, nu consuma mult si nu cred ca depasesc 5000 de euro

| anonim_4396 explică (pentru florinbutzy):

Sandero mi-a placut, loganu nu imi place...

| soniad a răspuns:

Eu am un ford K super dragut si mic care nu consuma deloc mult si din ce am inteles de la tata nu e nici foarte scumphappy pupii

| NesScaFe a răspuns:

Fiat grande punto sau pejo(mai pe romaneste) 206 si un opel vectra e bunwinkingbig grin

| anonim_4396 explică (pentru NesScaFe):

Fiat nu prea e masina, slabut producatorul, calitate proasta...

| neith a răspuns:

Opel corsa s-au ford k, sunt pana in 5000 de eurowinking

| crt a răspuns:

Fiat Punto - 2002 happy