| winter a întrebat:

Ce mașina merita sa cumperi? Pe benzina sau pe diesel și de ce? Vrea să-mi cumpăr o mașină și nu știu ce sa aleg.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de nevoie si de buget.
Daca vorbim de o masina noua atunci benzina pentru ca viitorul dieselului e destul de incert.
Daca vorbim de un sh de macar euro5 atunci daca faci multi km si nu prin oras merge si un diesel.

| anonimg a răspuns:

Pe benzină ca să o pui pe gaz.

| Începătorul988 a răspuns:

Depinde de cati km faci, si in ce mediu mergi. Benzina pentru oras, si sub 20, 000km pe an.
Dieselul pentru drumuri lungi, si peste 20, 000km

Răspuns utilizator avertizat
| 1231242 a răspuns:

Salutări!

nu-i același lucru?

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimaaaxgar a răspuns:

Diesel

| Savina23 a răspuns:

Clar pe diesel.Cauta una la care piesele sa nu fie greu de gasit si scumpe.Vezi ce buget ai, si unde te incadrezi.Intreseaza te si de impozite si alte taxe pentru ea.Cam astea ar fi in mare criteriile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Savina23):

De ce clar Diesel?
Nu văd vreun motiv pentru care aș lua o mașină nouă Diesel la momentul ăsta.

| Savina23 a răspuns (pentru Savina23):

Prea multe motive pro diesel...mai ales daca esti fan calatorii lungi si dese.

| Vladsnllgddvff a răspuns:

Iaţi bmw ca s-ă pari şmecher?