| Mario1994 a întrebat:

Ce mașini electrice sunt disponibile prin programul rablă 2020? E adevărat că statul îți dă 10000 euro pentru electrică?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, orice masina pe curent are acel voucher. Dar nu merita pentru ca au autonomie mica bani aruncati de pomana. Daca tinea 1000km se renta afacerea

| Mario1994 explică (pentru mgtow):

Cum adică? Primesc 10000 euro și mai pun banii mei încă 10000 euro dacă o mașină costă 20000 euro, de exemplu. Nu?

| romeo78 a răspuns (pentru Mario1994):

Sau nu! Folosiți leasing și scăpați mai ieftin!

| mgtow a răspuns (pentru Mario1994):

Da o masina pe curent e 30.000€ mai ieftina va fi dacia cu 15000 sau 10000€. 20 mii pui tu si 10 mii iti da guvernul. Tot nu renteaza - peste cativa ani o sa ajunga la 20 000€ cand piata scoate mai multe modele electrice care vor avea autonomie mai mare

| Mario1994 explică (pentru mgtow):

Pai nu îmi dă prima dată statul 10000 euro și odată pun și eu banii încă 20000 euro sau 10000 euro dacă mașina costă 20000 euro?

| mgtow a răspuns (pentru Mario1994):

Aia de la reprezentanta stiu cel mai bine. Tu sa ai 20.000€ ca restul se rezolva. Daca mai raman vouchere desigur

| antimulte a răspuns:

Da e adevarat, primesti acel bonus de 10000. Daca esti interesata sa cumperi una, poate e mai bine sa astepti pana la anul, scoate si Dacia una electrica si clar va fi mai ieftina decat concurenta, deci se vor mai ieftini si celelalte branduri.