| Anonim1a1 a întrebat:

Ce masini recomandati in bugetul de 5000 de euro. Mentionez ca nu vreau ceva foarte vechi ( nu ceva sub 2010).|fara brek-uri, o masina finuta de fete)

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Pai cam oricare din masinile de mai sus sunt ok pentru asa ceva.Cauta in general motoarele 1. 6MPI sau 1.4 MPI de la oricare ca sunt in general ok.Merge si diesel la 80km/zi daca vrei. Ai zis Opel insignia sau Audi A4 mai sus...Alea in general numa diesel poti sa le iei ca sa nu consume mult si deja is motoare complexe si costisitoare.+ is masini cam mari.Eu am Seat Exeo(Copie dupa Audi A4) si avand in vedere ca is in 90% din cazuri singur in masina e cam inutil spatiul in plus(dar de aia tot consuma mult si am piese costisitoare).

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sute si sute, câteva aici:

https://www.olx.ro/......olkswagen/

| Anonim1a1 explică (pentru sierra1):

Stiu, dar am cerut o recomandare a unui /unor modele (a unor persoane care au si sunt multumite de acea masina )

| sierra1 a răspuns (pentru Anonim1a1):

Fii sigură că TOȚI sunt mulțumiți de mașinile lor (așa vor zice, invariabil). Ție ce-ți place?

| Anonim1a1 explică (pentru sierra1):

Da ai dreptate, m-ar incanta de ex un opel insignia, audi a4

| sierra1 a răspuns (pentru Anonim1a1):

Ai văzut că progresăm?

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Hyundai i30, Kia Ceed, Opel Astra, Ford Focus, Renault Megane..Gasesti din 2010 cam de la fiecare firma cu motoare 1.4/ 1.6 MPI (simple si fiabile).Is toate masini mici/medii de oras ok pentru o fata. Daca faci drumuri in exterior si ai nevoie musai de diesel atunci du-te pe Hyundai i30 1.6 CRDI 90cp-110cp...Unde vrei sa folosesti masina mai mult?

| Anonim1a1 explică (pentru ClaudiuM1997):

Sa o folosesc in Ro, in general, fac naveta zilnic 40 km dus 40 intors, mai rar plimbari lungi

| Anonim1a1 explică (pentru Anonim1a1):

Dar as vrea ceva sa traga bine in depasiri (am avut un opel corsa cu multor de 1.2, vreau ceva mai strong

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Audi a3, golf 6. Sunt masini relativ mici, foarte bune de oras, si consuma putin, asta daca e diesel (motorina). Si mai arată si bine pe deasupra

| Anonim1a1 explică (pentru ClaudiuM1997):

Mersi mult. Oseara frumoasa!