| KooSs a întrebat:

Ce metode de a face un scuter chinezesc in 4 timpi baotian, mai stiti ca sa mearga mai tare si sa aiba forta. i-am schimbat motorul din 49 in 80 cmc da nu are demaraj asa cum vreau eu. ceva pareri.

6 răspunsuri:
| stefan110310 a răspuns:

Salut. motorul de scuter in 4 timpi are oricum demaraj mult mai slab decat cel in 2 timpi. ai schimbat si carburatorul odata cu setul motor( piston, segmenti, chiuloasa)?

| Nostradamuss a răspuns:

Are trebui sa aiba un limitator de turatie care arata ca un condensator, il scoti si merge mai rapid. poti sa mai schimbi jigleoarele din carburator ca sa primeasca mai multa benzina. sau poti sa opburezi putin admisia de aer si o sa traga mai multa benzina

| popavlm a răspuns (pentru Nostradamuss):

Si pe langa astea trebuie sa-i pui si niste bile usoare si o sa demareze mai repede...

| KooSs explică (pentru Nostradamuss):

I-am schimbat si carburatorul in unul mai bun. da unde e situat limitatorul ala care arata ca un condensator?

| mihaelamiki96 a răspuns:

Schimba variatorul pune-i unu sport, pune-i role usoare, schimbai ambreaju si pune-i un carburator mai mare