| KooSs a întrebat:

Hey! ce as mai putea face la un scuter chinezesc sa mearga mai tare, ca la deal urc cu maxim 60 pe o panta de 20 de grade, i-am schimbat motorul, i-am pus de 80 i-am pus bile de 3.5 g i-am pus alt carburator mai mare pentru motor de 80, iar in schimb la vale merge peste 80. poate stiti niste smecheri care se pot face sau altceva.thx.funda.

7 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

60/h la deal, pe panta de 20%? poate pusa in portbagajul unei masini ''pricopsite''rolling on the floor

| TenZo a răspuns:

Modificarile ce le-ai putea aduce scuterului tau sunt:
-reglare tacheti 0, 8 admisie si 0, 5 evacuare;
-filtru de aer sport (universal)
-curatare carburator si pompa de benzina
-distanta dintre capetele superioare a bujiei sa fie cuprinse intre 0.6mm-0.7mm
-role de 3cu5 sau 4cu5 g
sunt foarte multe

| KooSs explică (pentru TenZo):

Cum adica role de 3cu5?

| antonG a răspuns:

Mergeti doi pe el.

La deal unul conduce si celalalt impinge.
La vale va suiti amandoi si fiind mai mare greutatea, prinde viteza mai mare. +

rolling on the floor

| KooSs explică (pentru antonG):

O sa te iau pe tine sa impingilaughing)

| antonG a răspuns (pentru KooSs):

As veni cu draga inima, dar nu-s din localitate laughing

| Lifeisawargame a răspuns:

Lasand la o parte micile exagerari facute de tine cu 60km/h pe ditamai panta, ti-as recomanda un C.D.I sport si o toba sport, sau daca e in 4 timpi o poti da jos de tot sau sa ii dai cateva gauri