| LegiuitorulX a întrebat:

Ce motorizare este mai buna si mai fiabila pe noul Logan?
0.9 Tce (90cp) sau 1.5 DcI (90cp) Mentionez ca 70% din drumuri le fac pe sosele si 30% in oras (dar nu merg mai mult de 20.000 km/an)
Am inteles ca Tce-ul de 90 de cai are cea mai noua tehnologie Renault (acelasi motor este si pe Clio 4)
Si, cam care ar fi consumurile (urban, mixt, sosea)? Dar nu vreau datele tehnice de pe siteul Dacia ci as dori sa-mi spuna cineva din proprie experienta.

Credeti ca va aparea din vara si versiunea de 1.2 Tce 115cp?

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Am fost la showroom si am fost uimit de cifrele de la noul logan de 0.9 l, eu am un 1.5 din 2006, costurile de intretinere sunt mai mici la benzinar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astia au ceva experienta.
http://www.4tuning.ro/......17309.html

poti sa arunci un ochi si pe la comentarii pentru alte pareri