| Ionut321123 a întrebat:

Ce parere aveti de aceasta masina marca Chevrolet Aveo cu motor de 1.2 benzina si gpl din anul 2008? Este o masina sh cu 137000 de km la pretul de 2500 de euro.
Eu vreau sa o iau pentru naveta, fac 40 de km dus - intors la munca.
Este buna sau o sa bag multi bani in ea?
Cei care aveti o astfel de masina sunteti multumiti de ea?
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu e mult 2500 Eur pentru o masina din 2008 dar e destul de veche si vei baga bani in ea mai mult ca sigur, mai ales daca mergi mult.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu banii aia, ia-ti o masina romaneasca mult mai noua!
Nu baga banii intr-o vechitura care cere tot timpul reparatii si fiecare piesa te costa cat o mana si-un picior.

| Ionut321123 explică (pentru Violleta2022):

Pai cu 2500 de euro ce masina romaneasca mai noua mi-as putea lua? Mersi

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Depinde in ce stare e, dar cam mare pretul pentru clasa ei. Cred ca merge pe miza ca e taxa/asigurarea mica etc, si e intretinuta bine. Nu mai sunt chiar la curent cu preturile. Vezi si alte oferte. Vezi daca are carte srvice, unic proprietar etc.

| Ionut321123 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Asta mi s-a parut cea mai ieftina fata de anul de fabricatie

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Ionut321123):

Sunt motoare mici si obosesc repede desi nu e obigatoriu, depinde de exploatare si intretinere. Si are si ceva km.Eu as face un test de noxe la o statie ITP si eventual o verificare de compresie la service si asta e relevant. Verifica si tabla de rugina si indoituri si daca astia sunt banii in care te incadrezi asta e, mai negociezi un pic... O tii 3-4 ani si nu ai sa mori cu ea in brate.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Poate fi facuta mai bine decat una mai tanara, asa se intampla.

| xerxes1 a răspuns:

Mi se pare o masina urata.
La 2500 mi se pare si cam scumpa.

| Ionut321123 explică (pentru xerxes1):

Dar tu ce masina ai? Ls ce pret ai luat-o? Ms

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Ionut321123):

Xerxes1 ala e un cretin care are in cap doar BMW-uri, poti sa-i ignori opinia din start.

| Ionut321123 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Pai eu cam de banii astia dispun de asta m.am gandit la asta. Dar de exemplu un golf din 2002 sau opel din 2002 la pretul de 2000 si un pic de euro ar fi mai buna fata de chevroletul asta? Imi place ca are instalatir gpl pentru naveta. Mersi

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Ionut321123):

Cum sa fie mai buna o masina cu 6 ani mai veche. Si asa 2008 e destul de veche.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Ionut321123):

Nu e mult 2500 Eur pentru o masina din 2008 dar e destul de veche si vei baga bani in ea mai mult ca sigur, mai ales daca mergi mult.