| Superior a întrebat:

Ce parere aveti de bio-diesel?
Credeti ca va reusi?
Va fi o alternativa mult mai buna decat masinile electrice?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, le convine sa treaca pe curent ca sa mai fure bani de la oameni

| RAY a răspuns:

Nu prea cred, iti dai seama ca asta e ca daca am renunta la coca cola pentru suc de fructe, coca cola nu o lasa asta, eeeee e vorba de banii https://www.youtube.com/watch?v=XhgTIoChvsA
toate razboaiele pentru ce se fac? petrol

| RAY a răspuns:

Sadrian46 si fabricarea curentului electric nu polueaza astmosfera?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Tot ce poluează cu cărbune atmosfera, și biodiesel la fel, va fi scos înafara legii treptat.

| Superior explică (pentru sadrian46):

Https://www.topgear.com/car-news/audis-planning-make-diesel-thin-air
La acest tip de bio-diesel m-am preferit, desi posibil sa fie folosit incorect termenul.

| Superior explică (pentru RAY):

Legat de interesele politice si petrol,ai dreptate.
Exista metode sa mergem cu masina ECO cum vrem noi fara sa poluam.
Dar companiile petroliere vor pierde enorm, iar companiile petroliere sunt mana in mana cu politicenii.
Ca si combustibili pentru autovehicule putem folosi chiar si apa... dar nu se vrea omologare, chiar daca masina respectiva pe langa ca polueaza mai putin (mai exact, deloc), nu exista risc de explozie.

| sadrian46 a răspuns (pentru Superior):

Da, dar că nu merge prea departe, că se înfundă motorul cu apă.

| Steregoi a răspuns:

Bio-diesel tot diesel este si cauzeaza poluare.

| AlexandruSEV a răspuns:

Nu are cum sa echivaleze masina electrica, prin bio-diesel se incearca reducerea emisiilor dar cu pastrarea camioanelor, a locomotivelor si a tot ce inseamna diesel pentru industrie, cat despre bio-diesel pentru masinile de familie, nu cred ca va fi un succes comparativ cu cele electrice.