| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de masina chevrolet spark (in 5 usi), se intretine usor, consumul e bun, se merita cumparata?

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

Detin un Spark din anul 2008. Am avut cateva probleme cu ea, dar era in garantie si s-au rezolvat. In schimb e o masina de oras. Consumul este foarte mic si se intretine usor.

Intr-o luna am facut 2000 de km si crede-ma ca nu a fost un traseu, dar masinuta si-a facut treaba mai mult decat m-as fi asteptat. Nu poti merge cu viteza prea mare ca are motorul destul de mic, insa se descurca bine pe sosele. 300 de km ii fac cu un sfert de rezervor cu o viteza medie de 70-90km/h.

Asa cum am spus, in oras ste perfecta. E mica, te poti strecura prin trafic si o poti parca oriunde.

Pa.

1 răspuns:
| Candace a răspuns:

Da! e perfecta..eu am de 1 an si chiar sunt multumita.e bun consumul si nu te arde nici la piese..eu zic ca se meritahappy