| Robo97 a întrebat:

Ce parere aveti de un set 70cc W-Standard pentru un scuter 2t pe apa. Cam cati km tine un asemenea set si ce performante are? (viteza maxima)?

2 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Robo, nu poare nimeni sa-ti confirme cata "viata" va avea acest set motor, depinde mult de rodajul pe care o sa-l faci ( un rodaj corect trebuie sa parcurgi echivalentul a 3 plinuri de benzina cu viteza maxima de 50 km/h, in niciun caz doua persoane pe scooter pe timpul rodajului ) Depinde mult si de tipul uleiului care trebuie sa fie 100/100 sintetic si-ti recomand Motul 710 sau 800 2t. Montand un 70cc ai un castig de 2 cai la puterea motorului si alte performante bineinteles in ce priveste viteza. Nu ne-ai spus ce scooter ai pentru a face referire si la ce viteze te poti astepta dupa aceasta modificare! Bafta Robo!

| Robo97 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Am o Gilera Dna 50 si as vrea sa o fac sa mearga cam 90 km/h, dar nu stiu daca cu setul asta care nu este la fel de bun ca un Malossi, polinii etc. ma va ajuta sa ating acea viteza. Dumneavoastra ce parere aveti?