| ȚuȚu7373 a întrebat:

Ce parere aveti despre: -Mercedes Vaneo cu cutie hidramata 2002;
-Fiat Doblo 2010;
-Opel Astra G 2001;
Vreau sa stiu doar care va place mai mult si care credeti ca este mai bun pentru o familie de 3 adulti si 2 copii.

Răspuns Câştigător
| Gabitzu246 a răspuns:

Daca este vorba de opela astra g caravan 1.7 td, atunci asta ti se potriveste, masini puternice, rezistente, consum mic.
Am si eu una si sunt foarte multumit de ea si fac in fiecare zi aproximatic 50 km daca nu si mai bine de 50.

2 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

As alege fiatul. E mai nou, sanse mai mici sa se strice ceva.

| AliLina2 a răspuns:

Dragut Mercedesul..seamana foarte mult cu Opel Zafira. spatiu mare, consul de 7, 5 in oras, afara ia 5(bineinteles, cu un motor de 1.7 CDI). buna masina..Fiat Doblo 2010..consum mic.ori ca ai motor de 1.6, ori 2.0, tot cam atat iti consuma.(6 si un pic)in oras..in fine, la motor de 2.0 iti ia aproape 7. iar afara in jur de 5, 2..la 1.6 iti ia 4, 8 afara..in rest, e performanta, fiabilitate buna, spatiu, o masina multumitoare.
Cat despre Opel Astra G din 2001..comportament bun pe autobanda, rezistenta la soselele noastre, costuri scazute la intretinere..fiabilitate,confort,pret mic..motorul un pic zgomotos.(in fine, depinde de ce motor vrei)..Cam atat iti pot spune..parerile mele.