| AnonimPeViata a întrebat:

Ce parere aveti despre motoarele de pe Audi/VW/Seat/ cele care au codul motor AVU cel de 1.6 benzina.

1 răspuns:
| danandrei1 a răspuns:

Eu te sfatuiesc prieteneste sa alegi orice motor pe benzina, in detrimentul dieselului. Acesta din urma, chiar daca are niste avantaje, durata de viata mai mare si consum mai redus, in timp insa se dovedeste a nu fi deloc fiabil, este mult mai complex decat motoarele pe benzina, se defecteaza mult mai repede, costurile de intretinere si exploatare sunt mai ridicate, deci in timp, cel pe bezina este mult mult mai eficient si net superior si datorita performantelor avute.

Si in ultimul rand, sa nu uitam ca vorbim si de costul carburantului, care surprinzator la noi in tara dieselul e mai scump ca si benzina.