| UndercoverGirl_1581 a întrebat:

Ce parere aveti despre motociclisti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au mai mult bun-simt decit marea majoritate a soferilor. Nu dau peste biciclisti, ii ocolesc. Saluta daca un biciclist le face loc sa o ia inainte in aglomeratie. Fac loc biciclistilor daca nu au pe unde sa se strecoare, pentru ca bicicleta se strecoara prin locuri mult mai strimte. Si mai am o gramada de exemple. Deci in principiu, au mai mult bun-simt si sint fair play in traficwinking

20 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Sunt motociclişti şi motociclişti. Adevăraţii motociclişti stau călare pe motor toată viaţa, iubesc libertatea iar curajul lor trebuie să fie un etalon. Când am spus motociclişti adevăraţi nu m-am referit la Tăriceanu. rolling on the floor

| jocnecurat a răspuns:

Pai sunt la fel ca restul soferilor. Unii stiu sa mearga calculat, alti nu,,, si mor ca prostii. Cele mai multe accidente nu se intampla din vina lor ci sofetii masinilor care nu se uita si nu sunt atenti la ce este in jur.

identitate
| identitate a răspuns:

Nu-mi lasa niciodata suficient timp ca sa-mi pot forma o parere!big grin
Pentru cei cu motociclete clasice(adevaratii motociclisti) jos palaria. Cei cu avioane sunt in 99% din cazuri inconstienti(ca sa fiu bland)...

Nu se intampla accidentele din cauza soferilor neatenti.Nimeni nu se uita dupa avioane sau fantome. Te uiti si nu vezi pe nimeni, virezi si vine zburatorul...

| bestia a răspuns:

Buna intrebare! N-am! tongue Mai bine ai intreba ce parere au despre motocicliste. Dup'aia sa vezi comentarii!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E un mod de viata. Eu sunt prea fricos pentru motociclete. Probabil din cauza unui accident din familie. Deci ori sunt mai curajosi ori mai inconstienti decat mine, probabil amandoua. Dar sunt indivizi si indivizi, eu nu judec oamenii dupa nr. de roti, ar fi si culmea din moment ce eu merg cu bicicleta de placere happy Poate ceva comfortabil as incerca daca mi-ar permite bugetul, ceva sport, nu.

| °•C®I§†I•°™ a răspuns:

Robail iti place cand se aud la unison
ambulate la refuz doua tobe de carbon
pe doua roti cu 200 de cai sub rezervor
cand pleca din pole position de la orice semafor
iti place adrenalina asa ca o lasi sa te fure
si iti place s-a schimbi viteza doar in 13. 000 de ture

cei din dacii te privesc ca pe un dement cu fite
cu capo-n nori tu-l ai in casca si bocancii pe scaritze
vrei o fata care s-a inteleaga cum sta treaba si
sa aiba curu mare ca da bine pe Yamaha

porniti motoru-ndata showul ii gata s-a inceapa
bikerii isi aleg o destinatie si pleaca...
si am plecat,
tot ce ne dorim acum este un asfalt uscat

Asfalt uscat! for all!

| sergiupet a răspuns:

O parere foarte buna deoarece si mie imi plac motocicletele

| sporadic a răspuns:

Parere buna!

| Razvan a răspuns:

Atat timp se pastreaza viteza legala si panoul "Stop accidentelor.Viata are prioriate" nu e complet ignorat nu am nicio problema cu eiwinking

| liongirl a răspuns:

Buna!`happy
Uite, eu am o mare pasiune fata de motociclete si in ceea ce priveste motociclistii...sunt niste oameni de o tenacitate extraordinara, cu tarie de caracter, cu liberate, putere si curaj.
Si eu voi fi una dintre acele rare femei pe motocicleta, dar asta dupa ce voi implini 18 ani.laughing
Bye!`:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu stiu cum sa se omore mai repedewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sensei.BRO----Andrei @/ Depasirea coloanei la semafor se numeste " bun-simt " sau incalcarea legii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am o parerea prea buna despre acestie poriovoaca moartea oamenilor nevinovati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au sange in iei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Darie @ / probabil ca nu esti conducator auto si nu ai permis. Cum sa spui ca este o frustrare a soferilor cind legea spune ca este interzis. Deci! interzis de lege, incurca circulatia deoarece acela cu masina in fata caruia se baga, trebuie sa mai tina cont si de el, periculos pentru masini deoarece le poate face " cu dungi "... dar cel mai clar ar fi sa citesti regulamentul si sa vezi ca nu este decit INCALCAREA LEGII!

| Bianca_4346 a răspuns:

Niste persoane minunatehappyCunosc foarte multi si majoritatea au un job, familie...laughing

| w1NNNd a răspuns:

O parere buna ...pentru ca iubesc moto... b chiar am fost de cateva ori la Moto GP la (CHESTE )VALENCIA.happy

| gyo a răspuns:

Chiar am doi prieteni motociclisti, si chiar si mie imi place sa ma plimb cu motorubig grin
deci am o parere buna
insa stiu foarte bine ca este o pasiune periculoasa si sunt constienti de pericolu care ii pandeste de fiecare data cand se urca pe motor...

| darie a răspuns:

Pentru "MG"-Depasirea coloanei de masini este cat se poate de fireasca pentru 2 roti, nu'i ia fata sau locul nimanui, numai din fustrare ar trebui sa te deranjeze acest lucruwinking. Cat despre motociclisti tot respectul.majoritatea au mult mai mult bun simt decat restul soferilor.

| melly4o a răspuns:

Cunosc cativa motociclisti si chiar am o impresie buna despre ei dar din pacate doi nu mai sunt an viata datorita soferilor care nu i-a loat an seama pe sosea si i-a omorat ...pe 21 august acum doi ani pe dn1 a murit BEBE, iar anul asta pe 21 august tot pe dn1 dupa ce i-a aprins o lumanare prietenului sau a fost omorat si MAKARENA la doar 21 de ani.Pacat ca nu sunt si ei respectati an trafic. Dumnezeu sa ai ierte.Mult respect si stima pentru motociclisti.