| andreyutzzu3 a întrebat:

Ce parere aveti despre opel tigra? As vrea sa-mi iau o masina si nu prea dispun de mari fonduri. Credeti sa e o achizitie buna? Daca nu, Spuneti-mi si mie cateva recomandari pana in 2500 euro

Răspuns Câştigător
| bigalow a răspuns:

Cumpar-o ca e super buna eu am un tigra din 96 am luat-o din Germania in februarie dac iti zic cat am dat pe ea nu ma crezi laughing am luat-o cu 300 de euro am inscris-o la bg inca 450 euro(mai mult taxa decat masina) cu tot cu drum undeva la 1000 de euro,iti spun ca nu am luat un chilipir asa se vand ele acolo cand am luat-o i-am schimbat filtrele, uleiul. distributia si nu am avut nici o problema cu ea, motorul merge super e de 1.6 101 cp consum 5.5 in afara si mixt undeva la 7, masina e usora pentru motorul si caii care ii are deci crede-ma e o masina sport super in banii astea

8 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Este foarte ok, consum mic, foarta destul de mare, piese ieftine, gasesti multe piese la dezmembrari daca vrei sa cumperi... in principiu eu zic ca merita!

| a1doru a răspuns:

E buna ca masina, daca nu ai ''puradei''. problema care se pune este ca la 2500 oiroi, cam da de banuit starea in care se afla.bafta.

| Sergiu1989 a răspuns (pentru a1doru):

Dc nu te orientezi catre un VW Vento, Audi B4, sau Opel Vectra eu zic ca sunt mai ok, Tinand cont de spatiu... Eu unu am un VW Vento consum 6.5 merge super piese ieftinee ( cand o sa ai nevoie se gasesc ) deci gandeste-te bine si la spatiu ca poate in viitor o sa vrei sa mergi la Mare si bagajele unde le vei pune? big grin succes

| a1doru a răspuns (pentru Sergiu1989):

Sergiule draga,din intamplare,am si eu, in garaj, vreo 18 masini, pe care, le mai ''invart''o data pe an.sunt ''de scoala veche'', ce sa-i faci.recunosc ca sunt ''depasit''rolling on the floor
.

| olixandru a răspuns:

Masina cu un consum mic, dupa anul 2001 la pretul de 2500 este VW Lupo sau chiar Polo ( cel din urma pana in anul 2001 ), eu am Lupo foarte multumit de ea consum mic la motor de 999cm, costuri de intretinere ieftine, in caz ca ai probleme cu una ca asta iti pot recomanda niste magazine cu piese foarte ieftine.

| SatanaInIzmene a răspuns:

E pentru femei.Reorienteaza-te!

| andreyutzzu3 explică:

Nu prea ma intereseaza chestiile astea. Mie unul imi place. Vreau cateva pareri legate de perfoamante si d astea

| bigalow a răspuns (pentru andreyutzzu3):

Cumpar-o ca e super buna eu am un tigra din 96 am luat-o din Germania in februarie dac iti zic cat am dat pe ea nu ma crezi laughing am luat-o cu 300 de euro am inscris-o la bg inca 450 euro(mai mult taxa decat masina) cu tot cu drum undeva la 1000 de euro,iti spun ca nu am luat un chilipir asa se vand ele acolo cand am luat-o i-am schimbat filtrele, uleiul. distributia si nu am avut nici o problema cu ea, motorul merge super e de 1.6 101 cp consum 5.5 in afara si mixt undeva la 7, masina e usora pentru motorul si caii care ii are deci crede-ma e o masina sport super in banii astea

| Patru_Monu_1985 a răspuns:

Buna as dori si eu un sfat am un Opel tigra din anul 98.de 1.4 16 v.si mi s-a rupt distribuția din mers de ci mi s-a stins tot bordul si am mai dat la cheie.