| stefandaniel94 a întrebat:

Ce parere aveti despre renault megane 2 1.5...100 cp. Astept pareri si nu numai despre acest motor. Multumesc!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E motorul folosit pentru consum si fiabilitate pe tot grupul renault. Si dacia si nissan il au e testat si rastestat si foarte economic

| stefandaniel94 explică (pentru suntserios):

Dar de megane in sine ce parere aveti?

| suntserios a răspuns (pentru stefandaniel94):

Niciuna. Nu am avut megane si nici nu am condus vreun Renault vreodata.

Insa daca masina e bine intretinuta nu ar trebui sa ai probleme in ceea ce priveste economia

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1.5 dci e un motor slabuț.
Eu m-am ferit mereu de el.
Am condus o perioada un Megane 2 1.8 cu GPL, ala era foarte misto.
Motoarele 1.9 dci sunt mai indicate decat 1.5

| stefandaniel94 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu caut un motor pentru consum