| Marcu_Stefan_2001 a întrebat:

Ce părere aveți despre vw passat B6 din anul 2005 cu motor de 2.0 hdi 140 HP si cod motor BMP?
Aveti această mașină? Este fiabilă? O recomandați?

Răspuns Câştigător
| Nimeni10 a răspuns:

Au probleme cu axul hexagonal de la pompa de ulei, ramai fara presiune si se gripeaza motorul, cam asta e cea mai grava probleme la 2.0 tdi pd.
In rest consumabile distributie ambreiaj, turbina etc.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"O recomandați?"

câți bani dai pe ea?

| Marcu_Stefan_2001 explică (pentru sierra1):

4000 euro din Germania

| Goete a răspuns (pentru Marcu_Stefan_2001):

Atunci cumperi un Sandero super cu banii astia, in Spania sunt vazute foarte bine, si tata are un Dokker, toti spun ca sunt fiabile si ieftine.
Bineinteles, asta e doar o idee

| sierra1 a răspuns (pentru Marcu_Stefan_2001):

Cel ce ți-a răspuns, are POATE, el probleme de genul ăla cu mașina lui.
Vorbim despre o mașină fiabilă și serioasă. A generaliza e greșit. La fel, a crede orice

| Frank51 a răspuns:

Daca a fost intretinuta corespunzator este o masina fiabila la fel ca orice alta masina din grupul VAG. Daca in schimb trecutul ei este incert, se poate dovedii ca fiind cea mai costisitoare masina pe care o vei avea vreodata.

| Goete a răspuns:

Ce fiabilitate astepti de la o masina de 15 ani?
Ti-e rusine sa umbli cu o Dacie noua? - si e super fiabila

| Marcu_Stefan_2001 explică (pentru Goete):

Este diferenta de preț!

| Digikey a răspuns:

Daca a detinut-o batranica aia din Germania care o folosea doar sa mearga pana la biserica este o masina ok.Dar nimeni nu-si cumpara un diesel daca face mai putin de 30.000 pe an.In cel, mai bun caz masina aia are 450.000 reali manariti la 160.000 ca asa vrea clientul.Si tot mai face 200.000 fara mari probleme, asta daca nu i-a facut deja.
Am vazut masini din 2007 cu 750.000 km.