| octavian23 a întrebat:

Ce parere aveti despre yamaha tzr 50 as dori sa imi cumpar una vreau sa stiu daca merita sa imi cumpar una?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Este cam cea mai buna alegere de 50 cmc daca ai bani dar nu stiu de ce sa iti iei ceva ca RS 50, TZR 50 ca sa schimbi vitezele cat tot de 50 este un scuter si ai totul automat. Dintre cele de 50 TZR-ul este cel mai ok dupa RS 50 dar la RS 50 pretul intretinerii este dublu avand motor in 2 timpi deci mananca si ulei ca sa nu mai adaug ca are forta mult mai mare RS 50 si fuge mai mult dar... e problema cu pretul intretinerii. Eu zic sa iei TZR-ul daca iti place dar sa fie dupa 2002 fiindca cele mai vechi de 2002 o sa ai mari probleme!

3 răspunsuri:
| The21Luk a răspuns:

Sigur se merita dar motorul e slabut... te rogi de ea sa prinda 100. Imi place ca aspect, doar atat.

| TakerNos a răspuns:

Cum a spus si colegul arata doar bine si cam atat e mult mai buna aprilia rs 50 si are demaraj destulnde bun si de viteza daca o iei noua este limitata dar fara se ducde in 120-130 poate chiar mai mult acum nici eu nu-s ce sa mai zic pentru ca acum ma mai dau cu un suzuki de 1200cm3 dar parerea mea este aprilia rs 50 sau daca gasesti derbi gpr 50

| octavian23 explică:

Va multumesc pentru informati as vrea un motor de 50 pentru ca arata si bine si are cutie de viteze manuala si asta imi place cel mai mult