| xulescu000 a întrebat:

Nikon D5200, ce parere aveti? As dori sa-l cumpar, merita?

Răspuns Câştigător
| Petre a răspuns:

Dacă îți iei acest aparat foto doar să-ți faci poze în oglindă, nu se merită. Acest aparat este un DSLR destul de bun pentru fotografie artistică, peisaj, portret...

| xulescu000 explică (pentru Petre):

De asta l-am si ales.

4 răspunsuri:
| xtembix a răspuns:

Nikon este cea mai buna firma cand vine vorba de aparate foto. Deci da.

Răspuns utilizator avertizat
| pagetoc a răspuns:

Depinde ce vrei sa fotografiezi.
Daca faci poze doar pentru tine, vacanta, etc, atunci e bunisor, desi eu nu mi-as lua un dslr pentru fotografia de zi cu zi.
Daca te gandesti sa devii fotograf, ia din prima D7000.
Daca nu, uita-te putin la acest fuji: http://ow.ly/n0yFC
Luand un compact vei scapa de tentatia achizitionarii altor obiective.
Daca vrei sa iei dslr doar pentru ca pare mare si te face fotograf, e degeaba. Daca nu stii sa il folosesti bine de tot in modul manual, degeaba il ai.
Acest fuji face acelasi lucru in modul manual si poate chiar mai mult, e mai robust si arata foarte bine. Eu asta as lua, categoric. Un sfat de la un fotograf...