| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cand gresesti viteza? Azi mi s-a intamplat sa bag a4-a in loc de a2-a si facea masina ciudat, se zgaltaia putin, nu a apucat sa moara motorul ca am bagat repede a2-a si a plecat perfect.
Chestia asta imi poate deteriora cutia de viteze nu?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da, in timp daca gresesti des poate defecta sincroane ale cutiei de viteze, si poate distruge si ambreiajul.

| cristi202 a răspuns:

Nu, dacă nu se mai întimpla, da, dacă e un obicei.

| sierra1 a răspuns:

"Ce se intampla cand gresesti viteza? poate deteriora cutia de viteze nu?"

dacă insiști, se poate - mai ales din viteză și treaptă mare, sari 2-4 trepte, in mică

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca se intampla de cateva ori nu e problema. E mai rau daca nu bagi cum trebuie in viteza pana la capat