| Alinutz1997 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă am pus din greșeală în amestec benzina -ulei 10 ml de ulei la 1 l benzina in loc de 20 la 1 l.
Utilajul este o cositoare Stihl fs 131.
Am consumat lucrând cu ea vreo 400 ml de benzina amestecata 10 ml la 1 l.
Spuneți mi ce consecinte pot apărea.

4 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Pentru un consum redus de combustibil, iti recomand sa citesti mai multe despre produsul Proeengine Ultra happy

| nicusor222 a răspuns:

Pai nu se face ungere bine ducând la distrugerea motorului. Data viitoare sa nu mai faci așa. Trebuia sa mai pui așa puțin la ochi ca sa aibă ungere. Mai bine puțin mai mult. Scoate fum mai dens dar nu e rău. Așa fac mereu și am o drujba de 15 ani fără nici.o problema.

| Alinutz1997 explică (pentru nicusor222):

Știu, dar mă gândesc că 400 ml de benzina arsă cu amestec de 10 ml la 1 l nu o afectează.

| nicusor222 a răspuns (pentru Alinutz1997):

Nu. Nu moare din atât. Dar data viitoare pune cât scrie pe bidonul de ulei. Dacă zice 20 baga atât.