| Fernando9Torres a întrebat:

Ce se întâmpla dacă mergi cu check engine-ul aprins?

4 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Depinde,se aprinde din zeci de motive.O sa se arda becul si nu o sa te mai deranjeze.

| вσмвση3ℓ a răspuns:

O sa te lase masina in drum, prin martorul acela aprins, trebuie pus testerul si vede exact problema masinii, degeaba nu s-a aprins.

| 9Florin9 a răspuns:

Pai cand se aprinde acest martor sunt mai multe motive posibile, ca sa mergi la sigur trebuie sa pui un tester. Poate fi ceva foarte grav sau poate fi ceva minor. Te-as sfatuii sa mergi la un mecanic el iti va spune tot. Eu pot sa-ti dau o idee dar nu cred ca e relevant. Poate fi EGR-ul de exemplu.

| bymhyt a răspuns:

Depinde dince cauza s-a aprins, nu ai de unde sa stii pana nu pui tester, poate sa fie ceva grav sau doar ceva minor dar nu ai de unde sa stii!